Testy pneu

Test celoročných pneumatík 175/65 R14 T 2011 ADAC

Mnoho užívateľov využíva celoročné pneumatiky, ktoré sľubujú dobré jazdné vlastnosti v každom počasí. ADAC chcel otestovať tieto tvrdenia, a preto vybral šesť najpoužívanejších celoročných pneumatík, ktoré podrobil tvrdým testovacím podmienkam. V teste nemala žiadna z pneumatík hodnotenie výborná. Pneumatika Goodyear Vector 4Seasons dosiahla ako jediná hodnotenia vyhovujúca. Ostatné pneumatiky hodnotil ADAC len ako dostatočné. Pneumatiky mali pomerne dobré jazdné vlastnosti na suchu a ľade. Žiadna z pneumatík nedosiahla uspokojivého výsledku na snehu a len jedna dosiahla dobrého výsledku na morku. Tieto pneumatiky sú len kompromisom v ich vlastnostiach, dezéne a behúňovej zmesi. Pneumatiky majú až o 15% dlhšiu brznú dráhu na suchu než zimné pneumatiky. ADAC odporúča vodičom, ktorým záleží na bezpečnosti, aby rozhodne investovali do sady zimných pneumatík

Názov

Sucho

Mokro

Sneh

Ľad

Hlučnosť

Spotreba paliva

Opotrebenie

Celkové hodnotenie

Goodyear Vector 4Seasons

68 %

73 %

69 %

71 %

65 %

81 %

87 %

Vyhovujúca

Sava adapot

71 %

69 %

64 %

73 %

63 %

85 %

80 %

Dostatočná

Vredestein Quatrac 3

76 %

90 %

55 %

72 %

62 %

80 %

85 %

Dostatočná

Kleber Quadraxer

70 %

62 %

68 %

66 %

59 %

83 %

92 %

Dostatočná

Hankook H730 Optima 4S

68 %

69 %

59 %

72 %

66 %

81 %

75 %

Dostatočná

Rigdon All Season 120

68 %

66 %

64 %

72 %

57 %

78 %

75 %

Dostatočná

 

Legenda

Výborná – pneumatika uspela výborne vo všetkých kritériách testu.
Vyhovujúca – pneumatika uspela v teste veľmi dobre. Toto hodnotenie dosahuje väčšina pneumatík a jej použitie určite odporúčame.
Dostatočná – Pneumatika dopadla v teste priemerne, pokiaľ sa rozhodnete pneumatiku použiť pre váš automobil, je potrebné toto rozhodnutie dôkladné zvážiť.
Nedostatočná – ak pneumatika nedosahuje v každom z kritérií aspoň 50%, je hodnotená ako nedostatočná a jej použitie sa neodporúča.

Metodika

Výsledky jednotlivých kritérií testu sú vyčíslené v %. Čím vyššie percento pneumatika získala, tým lepšie je jej hodnotenie. Pokiaľ pneumatika nedosiahne z každého testovaného kritéria aspoň 50%, dostáva automaticky známku „Nedostatočná“. Celkové hodnotenie je priemer hodnôt získaných pneumatikou v jednotlivých testovacích kritériách, pričom je zohľadnená váha jednotlivých kritérií. Takže výsledok v teste na mokru má vyššiu váhu než test opotrebenia.

Späť na zoznam testov

Levné pneumatiky na facebooku

Vážime si stálych zákazníkov, a preto sme rozhodli o ich zvýhodnení.

Každému zákazníkovi sa automaticky počítajú všetky vykonané a zaplatené nákupy na www.maxim-pneu.sk Po dosiahnutí stanovenej hranice sa automaticky nastaví zľava všetkých ďalších nákupov bez časového obmedzenia.

Hranice a výška zľavy

Pri zakúpení pneumatík a plechových diskov v našom     e-shope Vám ponúkame kompletáciu v cene 3,50 EUR s DPH/kus. Kompletné kolesá už budú vyvážené a nafúkané, stačí len nasadiť na vaše vozidlo. Pokiaľ máte záujem o kompletáciu, vyberte pri tvorbe objednávky voľbu „Skompletovať pneumatiky a plechové disky", ktorá sa Vám zobrazí v nákupnom košíku. Následne bude kompletácia pridaná do objednávky ako ďalší produkt.

 

Radi Vám pripravíme Vašu objednávku k osobnému odberu vo výdajnom mieste v Karvinej.

Ak sa rozhodnete pre osobný odber, zvoľte tento spôsob vo Vašej objednávke. Po zadaní objednávky Vám dorazí potvrdzovací e-mail, ktorý si môžete následne skontrolovať. Hneď, ako bude Vaša objednávka vybavená a tovar pripravený k vyzdvihnutiu, budeme Vás kontaktovať.

 

Pripravujeme pre Vás testy zimných a letných pneumatík od nezávislej spoločnosti ADAC. Na základe týchto testov zistíte hodnotenie, ktorejkoľvek pneumatiky, ktorú si môžete následne vybrať z našej ponuky. Testovacie kritéria pre zimné pneumatiky sú sucho, mokro, sneh, hluk, spotreba paliva a opotrebenie. Testovacie kritéria pri letných pneumatikách sú takmer totožné. Testuje sa pneumatika na suchu, mokru, vytváraný hluk, spotreba paliva a opotrebenie. Neváhajte a navštívte sekciu „testy pneu".