Testy pneu

Test zimných pneumatík 215/65 R16 T 2012 ADAC

Keďže na trhu pribúda čoraz viac malých SUV vozidiel (VW Tiguan, BMW X1, alebo Audi Q5), pre zimnú sezónu 2012 testoval ADAC aj šesť pneumatík rozmeru 215/65 R16 T. Najlepšie z nich sa umiestnili Bridgestone Blizzak LM-80, Dunlop SP Winter Sport 4D a Continental ContiCrossContact Winter s vyváženými jazdnými vlastnosťami za všetkých poveternostných podmienok. Zvlášť exceluje pneumatika Bridgestone Blizzak LM-80 s veľmi nízkymi hodnotami valivého odporu, čo šetrí palivo. Pneumatiky Sava Eskimo SUV a Goodyear Ultra Grip 8 dostali známku vyhovujúca a pneumatika Sailun Ice Blazer WSL2 neprešla testom a to zvlášť v testovacom kritériu mokrej vozovky, kde získal najhoršie možné hodnotenie.

Názov

Sucho

Mokro

Sneh

Ľad

Hlučnosť

Spotreba paliva

Opotrebenie

Celkové hodnotenie

Bridgestone Blizzak LM-80

75%

80%

79%

79%

72%

85%

75%

Výborná

Dunlop SP Winter Sport 4D

77%

79%

78%

77%

70%

80%

75%

Výborná

Continental ContiCrossContact Winter

75%

79%

77%

79%

64%

79%

75%

Výborná

Goodyear Ultra Grip 8

73%

84%

75%

76%

65%

77%

90%

Vyhovujúca

Sava Eskimo SUV

71%

68%

71%

76%

66%

74%

95%

Vyhovujúca

Sailun Ice Blazer WSL2

73%

45%

81%

74%

66%

85%

85%

Nedostatočná

 

Legenda

Výborná – pneumatika uspela výborne vo všetkých kritériách testu.
Vyhovujúca – pneumatika uspela v teste veľmi dobre. Toto hodnotenie dosahuje väčšina pneumatík a jej použitie určite odporúčame.
Dostatočná – Pneumatika dopadla v teste priemerne, pokiaľ sa rozhodnete pneumatiku použiť pre váš automobil, je potrebné toto rozhodnutie dôkladné zvážiť.
Nedostatočná – ak pneumatika nedosahuje v každom z kritérií aspoň 50%, je hodnotená ako nedostatočná a jej použitie sa neodporúča.

Metodika

Výsledky jednotlivých kritérií testu sú vyčíslené v %. Čím vyššie percento pneumatika získala, tým lepšie je jej hodnotenie. Pokiaľ pneumatika nedosiahne z každého testovaného kritéria aspoň 50%, dostáva automaticky známku „Nedostatočná“. Celkové hodnotenie je priemer hodnôt získaných pneumatikou v jednotlivých testovacích kritériách, pričom je zohľadnená váha jednotlivých kritérií. Takže výsledok v teste na mokru má vyššiu váhu než test opotrebenia.

Späť na zoznam testov

Levné pneumatiky na facebooku

Vážime si stálych zákazníkov, a preto sme rozhodli o ich zvýhodnení.

Každému zákazníkovi sa automaticky počítajú všetky vykonané a zaplatené nákupy na www.maxim-pneu.sk Po dosiahnutí stanovenej hranice sa automaticky nastaví zľava všetkých ďalších nákupov bez časového obmedzenia.

Hranice a výška zľavy

Pri zakúpení pneumatík a plechových diskov v našom     e-shope Vám ponúkame kompletáciu v cene 3,50 EUR s DPH/kus. Kompletné kolesá už budú vyvážené a nafúkané, stačí len nasadiť na vaše vozidlo. Pokiaľ máte záujem o kompletáciu, vyberte pri tvorbe objednávky voľbu „Skompletovať pneumatiky a plechové disky", ktorá sa Vám zobrazí v nákupnom košíku. Následne bude kompletácia pridaná do objednávky ako ďalší produkt.

 

Radi Vám pripravíme Vašu objednávku k osobnému odberu vo výdajnom mieste v Karvinej.

Ak sa rozhodnete pre osobný odber, zvoľte tento spôsob vo Vašej objednávke. Po zadaní objednávky Vám dorazí potvrdzovací e-mail, ktorý si môžete následne skontrolovať. Hneď, ako bude Vaša objednávka vybavená a tovar pripravený k vyzdvihnutiu, budeme Vás kontaktovať.

 

Pripravujeme pre Vás testy zimných a letných pneumatík od nezávislej spoločnosti ADAC. Na základe týchto testov zistíte hodnotenie, ktorejkoľvek pneumatiky, ktorú si môžete následne vybrať z našej ponuky. Testovacie kritéria pre zimné pneumatiky sú sucho, mokro, sneh, hluk, spotreba paliva a opotrebenie. Testovacie kritéria pri letných pneumatikách sú takmer totožné. Testuje sa pneumatika na suchu, mokru, vytváraný hluk, spotreba paliva a opotrebenie. Neváhajte a navštívte sekciu „testy pneu".