Novinky

Nezabudnite na bezpečí Vašich detí

29.11.2012

autosedackaUmiestnenie autosedačka je na území celej EU povinné za predpokladu, že veziete so sebou malé dieťa. Autosedačky sa vzťahujú na deti, ktorých výška nedosahuje 150 cm alebo majú hmotnosť menšiu než 36 kg. Pripomíname, že vek dieťaťa v tomto prípade nehrá žiadnu rolu.

Detské autosedačky znížia riziko úmrtia pri nehode až sedemkrát. Napríklad, ak je rýchlosť automobilu 50 kilometrov za hodinu a dieťa nie je pripútané v autosedačke, je efekt nárazu rovnaký, ako keby dieťa spadlo z 10 metrovej výšky, čo predstavuje zhruba 3. poschodie. Smrteľný náraz môže byť pre dieťa už pri 15 kilometrovej rýchlosti.

Najnebezpečnejšie situácie pre dieťa, ktoré môžu nastať v aute.
• Dieťa v náručí
• Nepripútanie dieťa
• Autosedačka umiestnená na mieste spolujazdca a nevypnutý airbag
• Dieťa stojí vzadu medzi sedadlami.


Autosedačku je nutné umiestniť pevne na sedadlo automobilu a pripútať bezpečnostným pásom, pričom pás nesmie prechádzať cez krk dieťaťa. Sedačku pre Vaše deti si môžete vybrať z troch skupín, ktoré zodpovedajú určitej váhovej kategórii.

Späť na novinky

Vážime si stálych zákazníkov, a preto sme rozhodli o ich zvýhodnení.

Každému zákazníkovi sa automaticky počítajú všetky vykonané a zaplatené nákupy na www.maxim-pneu.sk Po dosiahnutí stanovenej hranice sa automaticky nastaví zľava všetkých ďalších nákupov bez časového obmedzenia.

Hranice a výška zľavy

Pri zakúpení pneumatík a plechových diskov v našom     e-shope Vám ponúkame kompletáciu v cene 3,50 EUR s DPH/kus. Kompletné kolesá už budú vyvážené a nafúkané, stačí len nasadiť na vaše vozidlo. Pokiaľ máte záujem o kompletáciu, vyberte pri tvorbe objednávky voľbu „Skompletovať pneumatiky a plechové disky", ktorá sa Vám zobrazí v nákupnom košíku. Následne bude kompletácia pridaná do objednávky ako ďalší produkt.

 

Radi Vám pripravíme Vašu objednávku k osobnému odberu vo výdajnom mieste v Karvinej.

Ak sa rozhodnete pre osobný odber, zvoľte tento spôsob vo Vašej objednávke. Po zadaní objednávky Vám dorazí potvrdzovací e-mail, ktorý si môžete následne skontrolovať. Hneď, ako bude Vaša objednávka vybavená a tovar pripravený k vyzdvihnutiu, budeme Vás kontaktovať.

 

Pripravujeme pre Vás testy zimných a letných pneumatík od nezávislej spoločnosti ADAC. Na základe týchto testov zistíte hodnotenie, ktorejkoľvek pneumatiky, ktorú si môžete následne vybrať z našej ponuky. Testovacie kritéria pre zimné pneumatiky sú sucho, mokro, sneh, hluk, spotreba paliva a opotrebenie. Testovacie kritéria pri letných pneumatikách sú takmer totožné. Testuje sa pneumatika na suchu, mokru, vytváraný hluk, spotreba paliva a opotrebenie. Neváhajte a navštívte sekciu „testy pneu".