Novinky

Nezabudnite na bezpečí Vašich detí

Nezabudnite na bezpečí Vašich detí

29.11.2012

Umiestnenie autosedačka je na území celej EU povinné za predpokladu, že veziete so sebou malé dieťa. Autosedačky sa vzťahujú na deti, ktorých výška nedosahuje 150 cm alebo majú hmotnosť menšiu než 36 kg. Pripomíname, že vek dieťaťa v tomto prípade nehrá žiadnu rolu.

Zobraziť


Nový výrobca na Európskom trhu

Nový výrobca na Európskom trhu

26.11.2012

Túto sezónu Vám prinášame nového európskeho výrobcu pneumatík. Španielska spoločnosť Membat za ktorou stojí spoločnosť Auto Equip s 25 ročnou skúsenosťou v oblasti údržby pneumatík predstavila túto sezónu štyri nové dezény pre osobné a úžitkové automobily.

Zobraziť


Ako poznať falošný airbag na Vašom aute?

Ako poznať falošný airbag na Vašom aute?

22.11.2012

Airbagy sú významné bezpečnostné prvky, ktoré sa stali finančne náročné. Cena airbagu a jeho výmena sa pohybuje v stovkách až tisícoch eur, čo vedie k montovaniu falošných a nefunkčných airbagov. Ako príklad by sme mohli uviesť originálny airbag Fábie, umiestnený vo volante, ktorý stojí približne 280 - 300 EUR, airbag spolujazdca 480 - 500 EUR a samotná montáž tiež nie je lacná záležitosť.

Zobraziť


Tipy na bezpečnú jazdu v zimnom období

Tipy na bezpečnú jazdu v zimnom období

15.11.2012

V zimnom období vo všeobecnosti rastie počet dopravných nehôd v porovnaní so zvyškom roka. Najdôležitejší krok pre zabránenie týchto nehôd je prezutie auta na zimné pneumatiky s dostatočným hlbokým dezénom. Tento fakt mnoho vodičov podceňuje a preto je našou povinnosťou.

Zobraziť


DPD - nový dopravca v našej ponuke

DPD - nový dopravca v našej ponuke

30.10.2012

Od 30.10.2012 sme do ponuky dopravcov zahrnuli nového dopravcu. Direct Parcel Distribution CZ, s. r. o. (DPD) je nemecká spoločnosť, ktorá patrí do skupiny GeoPost. Táto kuriérska spoločnosť prepraví každý deň viac ako 2 000 000 zásielok po zhruba 40 krajinách celého sveta.

Zobraziť


Novinka od Continental pre zimu 2012

Novinka od Continental pre zimu 2012

2.10.2012

Nová zimná pneumatika Continental ContiWinterContact TS 850 je určená hlavne pre MPV (rodinné) vozidlá a automobily strednej triedy. Oproti svojmu predchodcovi je táto nová pneumatika vybavená množstvom inovatívnych technických vlastností. Medzi jej prednosti radíme predovšetkým lepšie záberové vlastnosti na vozovke v zimných podmienkach

Zobraziť


Predpis EU pre označovanie pneumatík

Predpis EU pre označovanie pneumatík

20.9.2012

Európsky parlament a Európska rada vyžaduje podľa predpisu 1222/2009, aby každá pneumatika vyrobená od júna 2012 apredávaná v EU od novembra 2012 mala etiketu, alebo bol k dispozícii popis v mieste predaja pneumatiky. Predpis označovania pneumatík sa skladá s troch častí: priľnavosť pneumatiky za mokra, efektívnosť spotreby paliva a vonkajší hluk produkovaný pneumatikou. Priľnavosť pneumatiky za mokra radíme medzi dôležité faktory z hľadiska bezpečnosti. Označenie bude obsahovať sedem kategórií (A-G), kde pneumatika s označením A bude poskytovať najvyššiu úroveň priľnavosti pneumatiky za mokra.

Zobraziť


Nová zimná pneumatika od Bridgestone - Blizzak LM-32C

Nová zimná pneumatika od Bridgestone - Blizzak LM-32C

6.9.2012

Brigestone uvádza na trh novú zimnú pneumatiku Blizzak LM-32C určenú pre úžitkové automobily s celkovou hmotnosťou až 3 tony. Od staršej modelovej rady LM-18C sa líši hlavne lepšou trakciou na snehu, lepším brzdným účinkom a dlhšou životnosťou (až + 10%). Predĺženie životnosti pneumatiky LM-32C sa zvýšil vývojom novej zmesi pre vrchnú vrstvu behúňa, nových, ľahších konštrukčných materiálov a smerového dezénu. Štruktúra pneumatiky LM-32C vytvára nový ľahký vysokopevný nárazník a optimalizovaný tvar kostry, ktorá je určený pre odolnosť v náročnej prevádzke.

Zobraziť


Letné pneumatiky PIRELLI P7 Cinturato Blue

Letné pneumatiky PIRELLI P7 Cinturato Blue

19.6.2012

Výrobcovia pneumatík prestavujú svoje novinky a výstave Reifen v Essenu. Práve tu bol na trh nový model P7 Cinturato Blue od talianskeho výrobcu PIRELLI. Trhu známy predchodca tejto pneumatiky sa predstavil ako prvá ekologická letná pneumatika a to hlavne pre vozy strednej triedy.

Zobraziť


Pneumatiky sa budú vyrábať z púpavy

Pneumatiky sa budú vyrábať z púpavy

6.6.2012

Výroba gumy a následná výroba pneumatík je závislá na kaučuku, ktorý sa získava z kaučukovníka brazílskeho, narezaním jeho kôry. I keď je táto surovina obnoviteľná, jej zásoby sa znižujú.

Zobraziť

Vážime si stálych zákazníkov, a preto sme rozhodli o ich zvýhodnení.

Každému zákazníkovi sa automaticky počítajú všetky vykonané a zaplatené nákupy na www.maxim-pneu.sk Po dosiahnutí stanovenej hranice sa automaticky nastaví zľava všetkých ďalších nákupov bez časového obmedzenia.

Hranice a výška zľavy

Pri zakúpení pneumatík a plechových diskov v našom     e-shope Vám ponúkame kompletáciu v cene 3,50 EUR s DPH/kus. Kompletné kolesá už budú vyvážené a nafúkané, stačí len nasadiť na vaše vozidlo. Pokiaľ máte záujem o kompletáciu, vyberte pri tvorbe objednávky voľbu „Skompletovať pneumatiky a plechové disky", ktorá sa Vám zobrazí v nákupnom košíku. Následne bude kompletácia pridaná do objednávky ako ďalší produkt.

 

Radi Vám pripravíme Vašu objednávku k osobnému odberu vo výdajnom mieste v Karvinej.

Ak sa rozhodnete pre osobný odber, zvoľte tento spôsob vo Vašej objednávke. Po zadaní objednávky Vám dorazí potvrdzovací e-mail, ktorý si môžete následne skontrolovať. Hneď, ako bude Vaša objednávka vybavená a tovar pripravený k vyzdvihnutiu, budeme Vás kontaktovať.

 

Pripravujeme pre Vás testy zimných a letných pneumatík od nezávislej spoločnosti ADAC. Na základe týchto testov zistíte hodnotenie, ktorejkoľvek pneumatiky, ktorú si môžete následne vybrať z našej ponuky. Testovacie kritéria pre zimné pneumatiky sú sucho, mokro, sneh, hluk, spotreba paliva a opotrebenie. Testovacie kritéria pri letných pneumatikách sú takmer totožné. Testuje sa pneumatika na suchu, mokru, vytváraný hluk, spotreba paliva a opotrebenie. Neváhajte a navštívte sekciu „testy pneu".